X
تبلیغات
زولا

دغدغه های یک خاندان
ما همه هم خونیم!

تکنولوژی۹/۱

http://s1.picofile.com/patogh-87/Pictures/grafic/tecnology/technology.JPG

اولین روبات دارای احساسات رونمایی شد

محققان اروپایی روباتی ساخته اند که به گفته آنها اولین روباتی است که قادر به ابراز و تشخیص احساسات است و نسبت به رفتار مهربانانه واکنش نشان می دهد.

این روبات انسان نما که "نائو" نام دارد می تواند از طریق سرنخ های غیر کلامی مانند زبان بدن و حالت چهره، احساسات انسان را تشخیص دهد و از طریق تعاملات طولانی مدت حالت روحی انسان را بهتر درک کند.

این روبات با استفاده از یک "مغز" که برای انعکاس شبکه عصبی ذهن انسان طراحی شده ، می تواند تعاملات خود را با افراد مختلف به یاد آورد و چهره ها را به خاطر بسپارد.

نائو با استفاده از دوربین های ویدیویی برای مشاهده اینکه چقدر شخص به او نزدیک می شود و بکارگیری حسگرها برای تشخیص قابلیت لمس آنها، از یک دسته قوانین برنامه ریزی شده درمورد چیزهایی که برای او "خوب" و "بد" است، استفاده می کند.

همچنین این روبات با بالا انداختن شانه هایش یا باز کردن دستانش برای در آغوش گرفتن می تواند نشان دهد شادی و ناراحتی خود را نشان دهد.

دانشمندان می گویند: با وجود اینکه نحوه ابراز هر احساسی برنامه ریزی شده است، اما این نائو است که تصمیم می گیرد که چه احساسی را در چه زمانی، ابراز کند.

"لولا کانامرو" از دانشگاه "هرتفوردشایر" گفت: ما در حال طرح ریزی اولین سالهای زندگی هستیم.

وی افزود: ما بر روی سرنخ های غیر کلامی کار می کنیم و این احساسات به جای اینکه از طریق چهره یا کلام بیان شود از طریق حالت های فیزیکی، اشارات و حرکات بدن نشان داده می شود.

وی گفت: اگر مردم بتوانند با روبات های همراه خود رفتار طبیعی داشته باشد، روبات ها بهتر پذیرفته می شوند.

خبرگزارى جمهورى اسلامی (ایرنا) (www.irna.ir)

http://s1.picofile.com/patogh-87/Pictures/grafic/tecnology/tecnology2.JPG

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید

bahar 20

انواع کـد های جدید جاوا تغیــیر شکل موس