X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دغدغه های یک خاندان
ما همه هم خونیم!

سرگرمی۴/۱


ناف کلید قهرمانی

محققین در این تحقیق اطلاعات مربوط به مردان و زنان ورزشکار دونده و شناگر در نزدیک به یکصد سال را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

محل قرار گرفتن ناف در نژادهای مختلف در رکوردهای ورزشی موثر است. دانشمند‌ان دریافته‌اند که چرا برخی افراد در مسابقات دو فاتح و برنده هستند، اما برخی دیگر در استخرهای شنا قهرمان می‌شوند. راز این موفقیت در ناف انسان است.

بر اساس تحقیق جدیدی که در مجله بین‌المللی طراحی و طبیعت اکودینامیک منتشر شده، ناف انسان با باقی اعضای بدن در ارتباط بوده و در واقع مرکز جاذبه بدن است.

به گفته پرفسور اندره بجان از دانشگاه دوک، وقتی دو دونده یا شناگر با قد یکسان و از نژاد آفریقایی و اروپایی در نظر گرفته می‌شوند، مهم نیست که قد آنها چقدر باشد، بلکه آنچه حائز اهمیت است، محل قرار گرفتن ناف یا همان مرکز جاذبه بدن است.

براساس این نظریه، در معماری بدن دوندگانی که نژاد آفریقایی دارند، مرکز جاذبه بدن به میزان قابل ملاحظه‌ای بالاتر از دوندگانی با نژاد اروپایی است و همین امر سبب می‌شود که دوندگان آفریقایی در مسابقات دو برتری پیدا کنند.

از سوی دیگر در استخرهای شنا اروپایی‌ها برتری پیدا می‌کنند، چون تنه بلندتری دارند و در نتیجه در معماری کلی بدن محل ناف پایین‌تر قرار می‌گیرد.

آسیایی‌ها هم تنه‌های بلند و کشیده مثل اروپایی‌ها دارند و از نظر مهارت‌های شنا شبیه به اروپایی‌ها رکورد می‌زنند


درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید

bahar 20

انواع کـد های جدید جاوا تغیــیر شکل موس