X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دغدغه های یک خاندان
ما همه هم خونیم!

عکس


اتوبوسی که از روی خودروها رد می شودخبرآنلاین: چینی‌ها برای حل مسئله ترافبک،‌ آلودگی و حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ،‌ اتوبوس سه‌بعدی تندرویی طراحی کرده‌اند که می‌تواند بدون آلودگی و ترافیک، ‌تا 1200 مسافر را بر فراز سطح خیابان جابه‌جا کند

جابه‌جایی افراد در شهرهای بزرگ،‌ همیشه مسئله مهمی بوده است که برقراری تعادل در آن واقعا کار دشواری به نظر می‌رسد، وگرنه تا یه حال این تعادل برقرار شده بود! وقتی سیستم‌های حمل و نقل عومی کافی و جوابگو نباشند، ‌مردم ترجیح می‌دهد از خودروهای شخصی استفاده کنند که هم مشکل ترافیک و هم مشکل آلودگی را به همراه خواهد داشت.

استفاده از مترو و قطارهای زیرزمینی هم همه جا امکان‌پذیر نیست و هزینه‌های بالایی دارد. از طرف دیگر اگر قرار باشد که خیابان‌ها پر از اتوبوس بشوند،‌ باز مشکل ترافیک و آلودگی پابرجا خواهد بود. پس چاره چیست؟ به نظر می‌رسد که چینی‌ها جواب قابل قبولی برای این سوال پیدا کرده‌اند.
 

 
بر اساس گزارشی که پاپ‌ساینس منتشر کرده، چینی‌ها طرح یک اتوبوس سه‌بعدی تندرو را ارائه کرده‌اند که مسافران را بالای سطح خیابان‌ها جابه‌جا خواهد کرد در حالی که دو خط مسیر حرکت خودرو در زیر آن‌ها،‌ امکان جریان ترافیک را می‌دهد.

 
این اتوبوس‌های تندرو، ‌مسیر کاملا مشخصی خواهند داشت و با شبکه برق شهری مرتبط خواهند بود. سلول‌های خورشیدی نصب شده روی سقف آن‌ها هم بخشی از انرژی مورد نیاز آن‌ها را تامین می‌نماید. با این حال این اتوبوس‌ها سرعت چندانی ندارند و به درد سفرهای بین شهری نمی‌خورند، اما درون شهر، با قابلیت جابه‌جا کردن 1200 نفر، می‌توانند راه‌حلی ایده‌آل برای ترافیک شهری باشند.

چه وقتی که اتوبوس در حال حرکت باشد و چه زمانی که در ایستگاه توقف کرده باشد،‌ دو خط خودرو می‌توانند از زیر آن عبور نمایند. با این که اغلب مسیر اتوبوس مستقیم خواهد بود، ‌اما در صورت نیاز به گردش، ‌هشداردهنده‌ها خودروهای زیر اتوبوس را آگاه خوهند کرد که چرخشی در مسیر خواهد بود. همچنین اسکنرهای رادار اتوبوس در صورت نزدیک شدن بیش از حد خودروها به چرخ‌های اتوبوس به آنها هشدار خواهد داد. سیستم مشابهی، به خودروهایی که ارتفاعی بیش از حد مجاز برای ورود به زیر اتوبوس دارند علامت می‌دهد که مسیر خود را تغییر بدهند.

اگر برایتان جالب است که در این باره بیشتر بدانید، مثلا ببینید که برای مواقع اضطراری و شرایط خطرناک چه  فکری کرده‌اند، ‌می‌توانید به فیلم معرفی این اتوبوس‌های تندرو در این آدرس نگاهی بیندازید.
هنوز نمرده... ببینید


هیولاهایی که با ما زندگی می کنند
کاس علمی مشهوری با استفاده از میکروسکوپ الکترونی مجموعه تصاویری از هیولاهای خانگی به ثبت رسانده است که می تواند دیدنی و در عین حال رقت انگیز باشند.

به گزارش مهر، عکاس علمی مشهور "استیو اشمایسنر" 61 ساله با کمک میکروسکوپ الکترونی بسیار قدرتمندی موفق به ثبت تصاویری از جهان میکروسکوپی حشراتی شده است که در کنار ما به صورت مخفیانه و یا آشکار زندگی می کنند. حشراتی که پس از میلیونها بار بزرگنمایی بیشتر به هیولاهای وحشتناک فیلمهای هالیوودی شباهت دارند تا یک موجود میکروسکوپی.

این عکس‌ها پس از میلیونها بار بزرگنمایی چهره واقعی کرمهای ریز مانند سوسک آرد، کرم خاک، مگس ها و ککهایی که در فرش و مبلمان و کابینتهای خانه های مسکونی کمین کرده‌اند را  به وضوح نشان می‌دهد:کرم خاک که در
لایه های مرده پوست زندگی می کند


 

کک گربه در
زیستگاه مورد علاقه اش بدن گربه
لارو خرمگس آبی
سوسک آرد که به
دلیل علاقه به انواع بیسکوئیت و پاستا در کابیتهای خانه ها به وفور دیده می شود

ده مکان فوق محرمانه جهان

جام جم آنلاین: در جهان اماکن زیادی وجود دارند که به دلایل امنیتی ، علمی، جاسوسی و غیره ورود به آنها برای عموم کاملا ممنوع بوده و شاید برخی از این اماکن تنها اجازه بازدید بخش کوچکی که بی اهمیت تلقی می شود را به عموم بدهند تا از این طریق کنجکاوی افراد را ارضا کنند. در این گزارش نگاهی کوتاه به ده مکان فوق محرمانه جهان داریم


منظره مجتمع وزارت دفاع آمریکا واقع در آرلینگتون در ایالت ویرجینیا که به شکل هندسی 5 ضلعی ساخته شده و به همین دلیل به آن پنتاگون می گویند. این مجتمع از لحاظ امنیتی و حفاظتی تحت مراقبت بسیار شدید قرار داشته و انواع و اقسام تجهیزات حفاظتی در آن نصب شده اند. تنها بخش کوچکی از قسمت اداری آن به روی افراد عادی باز است.منظره هوایی دولت شهر واتیکان که در قسمت بالای عکس تصویر کتابخانه مشهور واتیکان مشخص است.کتابخانه واتیکان یکی از محرمانه ترین اماکن جهان محسوب شده و ورود به آن برای عموم ممنوع است.تنها افراد نادری قادر هستند به داخل این کتابخانه که برای کتاب ها و دستنوشته هایش در کلیه ادوار و نیز نوشته های ممنوعه شهرت دارد ، وارد شوند.


منظره هوایی کمپ آموزشی FBI یا دفتر تحقیقات فدرال که به آکادمی FBI مشهور است. در این کمپ ماموران جدید این سازمان آموزش دیده و محل آن در شهر کوچک کوانتیکو در ایالت ویرجینیا واقع است.
منظره هوایی نیروگاه هسته ای فلامانویل در غرب شهر شربورگ فرانسه و در حاشیه دریای مانش. تنها تعداد بسیار اندکی از افراد می توانند از رازهای این نیروگاه اتمی که به عنوان منطقه ممنوعه دائمی ثبت شده و بنابراین پرواز برفراز آن نیز ممنوع است، آگاه شوند. این تصویر توسط یک ماهواره گرفته شده است.این دشت عجیب مملو از آنتن و گیرنده های بشقابی یکی از مرموزترین اماکن جهان محسوب می شود. در سایت منویت هیل در بریتانیا ایستگاه شبکه شنود جهانی اشلون واقع شده است.

تصویر ساختمان واکسهال کراوس محل سرویس های مخفی ملکه در حاشیه رودخانه تایمز در شهر لندن که شبیه یک قلعه معاصر است. در این ساختمان سرویس های جاسوسی انگلستان از جمله MI5 که مسئول امنیت داخلی است و MI6 که مسئول جاسوسی خارجی و مبارزه ضد تروریستی است، واقع شده است.منظره هوایی ZONE 51 (ناحیه 51) این منطقه نویسندگان داستان های علمی تخیلی را به رویا فرو می برد. ZONE 51 یک پایگاه نیروی هوایی آمریکا واقع در صحرای نوادا است که براساس شایعات محل آزمایشات بر روی موجودات فرازمینی است. در پایین عکس تاسیسات نظامی و در قسمت سفید منطقه ممنوعه آن قرار دارد. ZONE 51 از سال 1954 به روی همه اشخاص ممنوع بوده و پلیس داخلی آن افراد کنجکاو را تا فاصله 40 کیلومتری پیرامون آن بازداشت می کنند.
منظره هوایی مقر اینترپل، پلیس بین الملل در شهر لیون فرانسه که ورود به آن برای عموم ممنوع است. تنها اعضای اینترپل و یا سران کشورها قادر هستند وارد این مکان شوند.تصویر هوایی پایگاه یونگبیون در کره شمالی که توسط ماهواره ها گرفته شده است.کره شمالی نخستین آزمایش هسته ای خود را در روز 9 اکتبر 2006 در این پایگاه انجام داد. علاوه بر تاسیسات هسته ای یک کارخانه شیمیایی آزمایشگاه ها منطقه غنی سازی سوخت هسته ای و یک راکتور 5 مگابایتی اتمی نیز در
یونگبیون مستقر هستند.کمپ دیوید در میان یک منطقه مرتفع جنگلی کوهستانی در کوه کاتوکتین قرار دارد.این یک پایگاه نظامی آمریکایی است که در ایالت مریلند واقع شده و بسیار تحت مراقبت قرار دارد.کمپ دیوید از سال 1942 محل گذراندن تعطیلات خصوصی روسای جمهور آمریکا استعکسهایی دیدنی از هتلی درون هواپیما
رابطه عاشقانه ستاره ۷۳ ساله هالیوود با نوه ۲۷ ساله اش
تقریبا همه شما باید با مورگان فریمن آشنا باشید، بازیگر فوق العاده قدرتمند هالیوود، اما یک نکته بسیار عجیب در زندگی او وجود دارد که شاید اصلا درموردش نشنیده باشید!
مورگان فریمن بازیگر 73ساله هالیوودی در سال 1967 با ژانت بردشاو که یک دختر با نام دینا داشته است، ازدواج می کند و پس از 12سال از او جدا می شود.
مورگان فریمن در سال 1984 با میرنا لی ازدواج می کند که پس از سال ها در 2008 از وی نیز جدا می شود.
اما در سال های آخر یعنی زمانی که مورگان در تلاش برای جدایی از همسر دومش بود، بود با E'Dena آشنا می شود. E'Dena در حقیقت دختر دینا می باشد. یعنی دختر دخترخوانده اش یا عبارت دیگر نوه همسر اولش!
E'Denaکه 27 سال سن دارد مصاحبه های زیادی انجام داده است و اعلام کرده است که مورگان را واقعا دوست دارد و حاضر است که با او ازدواج کرده و صاحب فرزند شوند!
اما رابطه آنها درحد یک رابطه عاشقانه باقی ماند!
Persianv.com At site


Persianv.com At site


ایده های زیبا برای تزیینات روی میز پذیرایی

تزیینات زیبا فنجان چای

تزیینات زیبا با شمع های رویایی

بقیه عکس ها در ادامه مطلب

تزیینات زرد و سفید

تزیینات زیبای شمع

تزیینات سوئدی

تزیینات پارچه ای

تزیینات با شمع

تزیینات با شکوفه های زیبا

تزیینات زیبا با گیاهان

تزیینات دریایی

تزیینات زیبا با میخک

تزیینات زیبا زرد و مشکی

تزیینات مدرن چوبی

تزیینات زیبا با میوه

تزینات در باغ

تزیینات با گلدان های کوچک و زیبامدل لباس مجلسی از Sherri Hill

فکر کردم کلی عروسی در پیش داریم پس...هیروشیما ۶۴ سال بعد از بمباران اتمیدرباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید

bahar 20

انواع کـد های جدید جاوا تغیــیر شکل موس