X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دغدغه های یک خاندان
ما همه هم خونیم!

سرگرمی

مشخص شد که اول مرغ بوده یا تخم مرغ

شاید شما هم تاکنون به این سوال خنده دار اما جالب فکر کرده اید که ابتدا مرغ به وجود آمده تا تخم مرغ؟ ظاهرا این نکته ذهن دانشمندان را هم به خود مشغول کرده و آنها را بر آن داشته تا بتوانند با دلایل علمی‌و منطقی جواب سوال را پیدا کنند.

آقای دکتر کوین فریمن از دانشگاه Sheffield به عنوان سخنگوی تیم تحقیقاتی که اعضای آن شامل محققین دانشگاه های Sheffiled و Warwick می‌باشد، در بیان این نکته می‌گوید: زمانیکه مشغول بررسی مراحل تشکیل پوسته تخم مرغ با استفاده از یک ابر رایانه به نام HECToR بودیم، دریافتیم که یک پروتئین به نامovocledidin-17 در مرحله تشکیل پوسته تخم مرغ نقش حیاتی دارد.

این پروتئین سرعت تشکیل پوسته تخم مرغ را بالا می‌برد و در زمان اتمام واکنش های پیدایش، خود بدون تغییر باقی می‌ماند. تشکیل پوسته تخم مرغ بدون وجود این پروتئین غیر ممکن می‌باشد.

خب حالا فکر می‌کنید که این پروتئین در کجا یافت می‌شود؟ بله در بدن مرغ ها! پس از این یافته گروه تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که مرغ قبل از تخم مرغ به وجود آمده است.

این دستاورد علمی‌ذهن عده زیادی را از این مشغله دایمی‌که ابتدا مرغ به وجود آمده و یا تخم مرغ آزاد کرده است. و شاید حالا با فراغت خاطر بیشتری بتوانند نیمرو بخورند. البته ما هم مانند شما می‌دانیم که چنین سوالی از اساس صحیح نیست. اما به هر حال علم برای این سوال هم جواب پیدا کرده است.

دانستنی های بامزه

ـ جویدن آدامس هنگام خرد کردن پیاز مانع از اشک ریزی شما می شود
ـ اثر لب و زبان هر کس همانند اثر انگشت آن منحصر به فرد است
ـ رشد کودک در بهار بیشتر است.
ـ ۸ دقیقه و ۱۷ ثانیه طول می کشد تا نور خورشید به زمین برسد
ـ ظروف پلاستیکی تقریباً ۵۰۰۰۰سال در برابر تجزیه مقاومند
ـ تنها قسمتی از بدن که خون ندارد قرنیه چشم است
ـ شترمرغ در ۳ دقیقه ۹۵ لیتر آب می خورد
ـ حس بویایی مورچه با حس بویایی سگ برابری می کند
ـ کرم های ابریشم در ۵۶ روز ۸۶ برابر خود غذا می خورند
ـ زمان بارداری فیل به دو سال می رسد

اسامی واقعی افراد پر آوازه

نادر شاه —– نادرقلی

لنین —– ولادیمیر ایلیچ اولیانف
پرنسس دایانا —– دیانا فرانسس اسپنسر
عطار نیشابوری —– فرید الدین ابوحامد
ارد بزرگ —– مجتبی شرکا
رضا شاه —– رضا سوادکوهی
کمال الملک —– محمد غفاری
مارک تواین —– ساموئل لنگهورن کلمنس
میرزاده عشقی —– سید محمدرضا کردستانی
سیمین بهبهانی —– سیمین خلیلی
امیر کبیر —– تقی فراهانی
ذبیح الله منصوری —– ذبیح الله حکیم الهی دشتی
م. امید —– مهدی اخوان ثالث
شهریار —– محمدحسین بهجت تبریزی
حافظ —– شمس الدین محمد شیرازی
چارلی چاپلین —– سِر چارلز اسپنسر چاپلین
پروین اعتصامی —– رخشنده اعتصامی
صائب تبریزی —– میرزا محمد علی
سلمان فارسی —– روزبه
ستارخان —– ستار قره‌داغی
میرداماد —– میر برهان‌الدین محمدباقر استرآبادی
باقرخان —– باقر تبریزی
نسیم شمال —– سید اشرف‌الدین گیلانی
جبار باغچه بان —– میرزا جبار عسگرزاده
بدیع الزمان فروزانفر —– محمدحسین بشرویه‏ای
چه گوارا —– ارنستو رافائل گوارا دلاسرنا
سعدی —– مُصلِح الدین مُشرف بن عَبدُالله
عزیز نسین —– مَحمَت نُصرَت
آتا تورک —– مصطفی کمال پاشا
ولتر —– فرانسوا ماری آروئ
بودا —– سیدارتا گوتما
بیل کلینتون —– ویلیام جفرسون بلایت سوم
سیمون بولیوار —– سیمون لوسی ارنستین ماری
پله —– ادسون آرانتس دوناسیمنتو
نیما یوشیج —– علی اسفندیاری
افلاطون —– آریستو کلس
خواجه نصیرالدین طوسی —– ابو جعفر محمد بن محمد بن حسن طوسی
معین —– نصرالله معین
گلاب آدینه —– گلاب مستعان
شیرین بینا —– شیرین صدق گویا
مادر ترزا —– آگنس گوک بژازین
بزرگ علوی —– مجتبی علوی
نادره —– حمیده خیر آبادی
تیتو —– جوزپ بروز
ثریا قاسمی —– مولود ملاقاسم
جان وین —– ماریون موریسون
ایرج راد —– اکبر حسنی راد
سیروس گرجستانی —– علی اکبر محمدزاده گرجستانی
استالین —– یوسف ویساریونوویچ ژوگاشویلی
بهروز وثوقی —– خلیل وثوقی
فرح پهلوی —– فرح دیبا
سولات سار —– پل پوت
فروزان —– پروین خیر بخش
گوهر مراد —– غلامحسین ساعدی
ر . اعتمادی —– رجبعلی اعتمادی
م .. الف . به آذین —– محمود اعتمادزاد
ملکه الیزابت —– الیزابت الکساندرا مری ویندسور
ایرج —– حسین خواجه امیری
پریسا —– فاطمه واعظی
هایده —– معصومه دده بال
گوگوش —– فائقه آتشین
پوران —– فرح‌دخت عبّاسی طاقانی
مهستی —– افتخار دده بال
پرویز یاحقی —– پرویز صدیقی پارسی
سوسن —– گل اندام طاهرخانی
ابی —– ابراهیم حامدی
حمیرا —– پروانه امیرافشاری
دلکش —– عصمت باقرپور بابُلی
عهدیه —– عهدیه بدیعی
ابوعمار —– یاسر عرفات
ماکسیم گورکی —– آلکسی ماکسیموویچ پِشکوف
ملک الشعرا —– محمدتقی بهار
آریل شارون —– آریل ساموئل مشرایبر
عبدالکریم سروش —– حسین حاج فرج الله دبّاغ
کیتارو —– ماسانورى تاکاهاشى
تروتسکی —– لو داویدوویچ برونشتاین
ایرج —– حسین خواجه امیری
هایده —– معصومه دده بال
گوگوش —– فائقه آتشین
پوران —– فرح‌دخت عبّاسی طاقانی
مهستی —– افتخار دده بال
پرویز یاحقی —– پرویز صدیقی پارسی
سوسن —– گل اندام طاهرخانی
ابی —– ابراهیم حامدی
حمیرا —– پروانه امیرافشاری
دلکش —– عصمت باقرپور بابُلی
ستار —– عبدالحسن ستار پور
سندی —– شهرام آذر
مرضیه —– اشرف السادات مرتضایی
نلی —– شمسی اشتری
اندی —– آندرانیک مددیان

ناف کلید قهرمانی

محققین در این تحقیق اطلاعات مربوط به مردان و زنان ورزشکار دونده و شناگر در نزدیک به یکصد سال را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

محل قرار گرفتن ناف در نژادهای مختلف در رکوردهای ورزشی موثر است. دانشمند‌ان دریافته‌اند که چرا برخی افراد در مسابقات دو فاتح و برنده هستند، اما برخی دیگر در استخرهای شنا قهرمان می‌شوند. راز این موفقیت در ناف انسان است.

بر اساس تحقیق جدیدی که در مجله بین‌المللی طراحی و طبیعت اکودینامیک منتشر شده، ناف انسان با باقی اعضای بدن در ارتباط بوده و در واقع مرکز جاذبه بدن است.

به گفته پرفسور اندره بجان از دانشگاه دوک، وقتی دو دونده یا شناگر با قد یکسان و از نژاد آفریقایی و اروپایی در نظر گرفته می‌شوند، مهم نیست که قد آنها چقدر باشد، بلکه آنچه حائز اهمیت است، محل قرار گرفتن ناف یا همان مرکز جاذبه بدن است.

براساس این نظریه، در معماری بدن دوندگانی که نژاد آفریقایی دارند، مرکز جاذبه بدن به میزان قابل ملاحظه‌ای بالاتر از دوندگانی با نژاد اروپایی است و همین امر سبب می‌شود که دوندگان آفریقایی در مسابقات دو برتری پیدا کنند.

از سوی دیگر در استخرهای شنا اروپایی‌ها برتری پیدا می‌کنند، چون تنه بلندتری دارند و در نتیجه در معماری کلی بدن محل ناف پایین‌تر قرار می‌گیرد.

آسیایی‌ها هم تنه‌های بلند و کشیده مثل اروپایی‌ها دارند و از نظر مهارت‌های شنا شبیه به اروپایی‌ها رکورد می‌زنند


فال میوه

چه میوه ای دوست دارید؟


سیب

اگر سیب میوه مورد علاقه شماست فردی افراطی هستید که از روی انگیزه آنی و بدون فکر قبلی کاری را انجام می دهنید رک گو هستید و از مسافرت لذت می برید می توانید خیلی خوب رهبری یک گروه را به عهده بگیرید و کارها را پیش ببرید اشتیاق زیادی برای زندگی کردن دارید که این انگیزه شما از نظر اطرافیان بی همتاست


پرتقال

فردی صبور و پر طاقت هستید که اراده تان بسیار قوی است دوست دارید کارها را به اهستگی ولی بطور جدی انجام دهید خجالتی هستید و نزد اطرافیانتان قابل اعتمادید شریک زندگی خود را با دقت و تمام احساس قلبیتان انتخاب می نمایید و از هر گونه مشاجره و ناسازگاری اجتناب می کنید.


هلو

رفتار دوستانه ای دارید رک گو و پر حرف هستید که به جذابیت شما می افزاید رفتار ناشایست دیگران را خیلی سریع می بخشید و فراموش می کنید برای رفاقت ارزش زیادی قائلید و رگه هایی از استقلال طلبی و بلند پروازی در شخصیت شما دیده می شود که باعث شده شخصی زرنگ و فعال جلوه کنید کمال طلب احساساتی صادق و با وفا هستید. بر هر حال دوست ندارید همه امیال خود را در مقابل دیگران نشان دهید.


گلابی

اگر تمام توجه تان را به کرای معطوف کنید می توانید آن را با موفقیت انجام دهید گاهی در انجام کارهایتان بی ثبات و متعییر هستید و مایلید که از نتایج سعی و تلاش خود خیلی سریع مطلع شوید از شرکت در بحث های خوب و مفید لذت می برید بی طاقت هستید و زود هیجان زده می شوید با توجه به اینکه به سرعت دوستی های خود را بر هم می زنید نگهداری رفقا برای شما چندان ساده به نظر نمی رسد.


گیلاس

اگر گیلاس میوه مورد علاقه شماست زندگی همیشه برایتان شیرین نیست و اغلب با فراز و نشیب های زندگی مواجه می شوید بجای داشتن در آمدی جزئی به شیوه ای برای دریافت مقداری زیادی پول فکر می کنید ذهعن خلاقی دارید و به دنبال فعالیت های خلاقانه هستید یک شریک زندگی صادق و با وفا محسوب می شوید و لی ابراز احساسات برایتان کار ساده ای نسیت خانه شما در حکم پناهگاهتان است و از هیچ چیزی به اندازه اینکه در کنار فامیل های نزدیک و افراد مورد علاقه تان باشید لذت نمی برید


موز

فردی با محبت ملایم خونگرم و دلسوز هستید اغلب اوقات از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید و کمی احساس ترس در شما دیده می شود برخی مواقع مردم از اخلاق خوب شما سو استفاده می کند شریک زندگی خود را تحت هر شرایطی که از نظر روحی و جسمی داشته باشید می پرستید و ارتباطات شما با دیگران در وضعیت متعادلی قرار دارد.


نارگیل

جدی متفکر و اندیشمند هستید اگر چه از روابط اجتماعی تان لذت می برید ولی در انتخاب شریک زندگی بسیار سخت گیر هستید در کارهایتان سر سختی و سماجت دارید ولی لزوما بی پروا نیستید زیرکی تیزهوشی و گوش به زنگ بودن از دیگر خصوصیات شخصیتی شماست باید مطمئن شوید که در هر زمینه ای و به ویژه از لحاظ شغلی در راس امور قرار دارید شریک زندگی شما باید فرد باهوشی باشد احساسات در زندگی برای شما مهم است ولی به طور حتم برایتان همه چیز نیست!

انگور سیاه

به طور کلی فردی مودبی هستید به سرعت عصبانی می شوید ولی خیلی سریع به حال اولیه باز می گردید از زیبایی در هر نوع ان لذت می برید فرد محبوبی هستید شما سرشت خونگرم و سخاوتمند دارید. میل زیادی برای زندگی در شما موج می زند و از انجام هر کاری که می کنید لذت می برید شریک زندگی تان باید در هیجانات شما سهیم شود و از پیشنهاداتتان لذت ببرید.


آناناس

به سرعت تصمیم می گیرید و در انجام کارهایتان سریع و چابک هستید تغییرات شغلی شما را نمی ترساند که این موضوع یکی از برتری های شخصیت شماست توانایی استثنایی در سازماندهی کارهایتان دارید و از حجم زیاد وضایف اطرافتان نمی هراسید سعی دارید در ورابط خود با دیگران متکی به نفس صادق و درستکار باشید دوستان خود را خیلی سریع انتخاب نمی کنید ولی اگر شخصی را برگزینید تا آخر عمر با شما خواهد بود به ندرت احساساتی می شوید و شریک زندگی تان اغلب تحت تاثیر یکرنگی شما قرار می گیرد ولی اجازه ندهید که به دلیل عدم توانایی شما در ابراز محبت نا امید شود.

دکتر مصدق و صندلی نماینده انگلیس

می گویند زمانی که قرار بود دادگاه لاهه برای رسیدگی به دعاوی انگلیس در ماجرای ملی شدن صنعت نفت تشکیل شود ، دکتر مصدق با هیات همراه زودتر از موقع به محل رفت . در حالی که پیشاپیش جای نشستن همه ی شرکت کنندگان تعیین شده بود ، دکتر مصدق رفت و به نمایندگی هیات ایران روی صندلی نماینده انگلستان نشست .

قبل از شروع جلسه ، یکی دو بار به دکتر مصدق گفتند که اینجا برای نماینده هیات انگلیسی در نظر گرفته شده و جای شما آن جاست ، اما پیرمرد توجهی نکرد و روی همان صندلی نشست .
جلسه داشت شروع می شد و نماینده هیات انگلیس روبروی دکتر مصدق منتظر ایستاده بود تا بلکه بلند
شود و روی صندلی خویش بنشیند ، اما پیرمرد اصلاً نگاهش
هم نمی کرد .

جلسه شروع شد و قاضی رسیدگی کننده به مصدق رو کرد و گفت که شما جای نماینده انگلستان نشسته اید ، جای شما آن جاست .

کم کم ماجرا داشت پیچیده می شد و بیخ پیدا میکرد که مصدق بالاخره به صدا در آمد و گفت :
شما فکر می کنید نمی دانیم صندلی ما کجاست و صندلی نماینده هیات انگلیس کدام است ؟
نه جناب رییس ، خوب می دانیم جایمان کدام است .
اما علت اینکه چند دقیقه ای روی صندلی دوستان نشستم به خاطر این بود تا دوستان بدانند برجای دیگران نشستن یعنی چه ؟
او اضافه کرد که سال های سال است دولت انگلستان در سرزمین ما خیمه زده و کم کم یادشان رفته که جایشان
این جا نیست و ایران سرزمین آبا و اجدادی ماست نه سرزمین آنان .

سکوتی عمیق فضای دادگاه را احاطه کرده بود و دکتر مصدق بعد از پایان سخنانش کمی سکوت کرد و آرام بلند شد و به روی صندلی خویش قرار گرفت
با همین ابتکار و حرکت ، عجیب بود که تا انتهای نشست ، فضای جلسه تحت تاثیر مستقیم این رفتار پیرمرد قرار گرفته بود و در نهایت نیز انگلستان محکوم شد .


درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید

bahar 20

انواع کـد های جدید جاوا تغیــیر شکل موس